Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgierzu

TARGOWISKO - INFORMACJE

Szanowni Państwo !!!


W ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVIT 19
oraz z uwagi na zamknięcie Targowiska Miejskiego "Mój rynek"
w Zgierzu od dnia 14 marca 2020 roku do odwołania
pracownik biura targowiska jest do Państwa dyspozycji pod
nr tel. 691 311 301
od wtorku do soboty w godzinach 7.00-15.00.


Wszelkie aktualne informacje znajdziecie Państwo również na naszej stronie internetowej www.mpgkzgierz.pl oraz na naszym Facebook'u


Z poważaniem
Monika Hoffmann-Grabowska
Prezes Zarządu MPGK Sp. z o.o.UWAGA: Zgodnie z decyzjami Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach zapobiegania rozpowszechnianiu się wirusa COVID 19 uprzejmie informujemy, iż Targowisko Miejskie "Mój rynek" w Zgierzu zostaje zamknięte do odwołania.

Wszelkich informacji udzielamy pod nr tel. 691 311 301.

Podstawa prawna: Uchwała nr 2/03/2020 Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgierzu z dnia 11 marca 2020r.

Targowisko miejskie w Zgierzu przy ul. Aleksandrowskiej istniało już na początku XX w. Na części dawnego placu targowego znajdują się obecnie bloki. Spółka MPGK w Zgierzu jest administratorem targowiska od roku 1996. W tym okresie nastąpiła gruntowna modernizacja terenów targowych wytyczono drogi dojazdowe, ciągi handlowe oraz utwardzono nawierzchnię. Główne dni handlowe to wtorek i piątek. W każdą środę po 1-szym i 15-stym każdego miesiąca odbywa się jarmark. Targowisko wyposażone jest w sanitariaty, bezpłatny parking na ok. 50 aut (wokół terenu targowiska) oraz oświetlenie. Na terenie targowiska znajduje się studnia zdrojowa z wolnym dostępem do wody.

Po przeciwnej stronie ulicy usytuowane są ciągi kiosków handlowych oferujących szeroka gamę produktów spożywczych oraz art. przemysłowych. W chwili obecnej istnieje możliwość wynajęcia 10 kiosków, wyposażonych we własne przyłącze elektryczne oraz wodę. Powierzchnia pojedynczego kiosku to ok. 17m2.

Na terenie dostępna jest także wolna powierzchnia magazynowa ok. 200m2, koszt najmu do ustalenia z kierownikiem targowiska tel.(042) 716 05 98