Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgierzu

GROTA SOLNA - INFORMACJE

W budynku Łaźni Miejskiej przy ulicy Łęczyckiej 24 mamy nową atrakcję - grotę solną
Pomieszczenie jest całkowicie wyłożone solą w postaci kruchów, cegieł czy drobnego grysu. Ściany groty zbudowane są z brył solnych o wymiarach 18x18 cm, obrobionych tak, aby wnętrze groty wyglądało jakby rzeczywiście było wydrążone w skale.
Sól użyta do budowy groty pochodzi z kopalni w Kłodawie i Pakistanie oraz soli morskiej z Morza Martwego i Czarnego. Baśniowe wnętrze groty, a przede wszystkim panujący tam mikroklimat wpływa leczniczo na ciało i umysł człowieka.

Wchodząc do groty natychmiast wyczuwalny jest charakterystyczny zapach mikroklimatu panującego we wnętrzu pomieszczenia, powietrze przesycają bowiem jod, magnez, potas, sód i szereg innych korzystnych mikroelementów.
Przebywanie w grocie solnej wspomaga leczenie wielu chorób, szczególnie alergii, schorzeń dermatologicznych, przewlekłych i często powtarzających się chorób płuc. Znane są również właściwości wspomagające leczenie depresji, chorób tarczycy i układu pokarmowego.
Zamontowany na suficie system diod do koloroterapii w połączeniu z relaksacyjną muzyką sprawi że wyjdziecie państwo z groty wypoczęci i zrelaksowani. Dla naszych milusińskich zamiast relaksacyjnej muzyki mamy przygotowane bajki w postaci nagrań.




ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA DOROSŁYCH ORAZ DZIECI